Skip to main content

Praca w domu wymaga samozaparcia, organizacji czasu oraz odpowiedniego planu. Niekiedy najbardziej przeszkadzają nam w niej nie domowe sprawy, ale … alergia. Piekące, łzawiące i swędzące oczy, które są dodatkowo podrażnione wielogodzinną pracą przed komputerem to zmora wielu osób. Znamy kilka sposobów na to, jak możesz sobie pomóc w tym niełatwym czasie, bez wychodzenia z domu.

Wiosną i latem łakniemy świeżego powietrza. Home office bardzo nam to ułatwia, ponieważ możemy pracować w ogrodzie, na balkonie czy z otwartym na oścież oknem. To jednak tylko wzmaga objawy alergii u osób uczulonych na pyłki. Swędzenie i łzawienie oczu, niekończące się serie kichnięć, cieknący katar – w ten sposób Twój organizm daje znać o tym, że właśnie podjął walkę z alergenem. Objawy uczulenia bardzo mocno utrudniają pracę i skupienie, szczególnie gdy w dobie home office odbywamy wiele spotkań online. Stosując kilka prostych wskazówek, odczujesz dużą ulgę.

Alergenom stop!

Ważne jest, by możliwie unikać alergenów. Spędzając całe dnie w domu, pracując zdalnie, wbrew pozorom nie jest to łatwe – chcemy przecież zaczerpnąć świeżego powietrza, a codzienne odkurzanie i sprzątanie nie jest priorytetem na naszej liście zadań. Sprawdź, jak możesz sobie pomóc:

  1. Staraj się nie pracować przy otwartym oknie.

Porządnie wywietrz mieszkanie rano i późnym wieczorem, gdy stężenie pyłków w powietrzu jest stosunkowo najmniejsze, w porównaniu z godzinami popołudniowymi.

  1. Zadbaj o czystość.

Postaraj się porządnie zetrzeć kurze w pokoju, w którym pracujesz, przynajmniej raz na kilka dni. Usuń także wszelkie przedmioty i tkaniny, które szczególnie go gromadzą, a nie są Ci niezbędne w codziennych czynnościach.

  1. Zainwestuj w filtr powietrza.

To urządzenie, które wychwyci roztocza, alergeny i zanieczyszczenia krążące w domu. Dzięki temu unikniesz kontaktu z uczulającymi drobinkami w możliwie najbardziej skuteczny sposób.

  1. Zastosuj krople do oczu dla alergików.

Te z zawartością ektoiny uzbroją je w tarczę, przez którą alergeny nie przenikną do Twojego organizmu. Przyniosą ulgę w swędzeniu i łzawieniu, dodatkowo nawilżą przemęczone pracą i alergią oko, na przykład krople do oczu Ektin (wyrób medyczny).

  1. Zadbaj o ciało.

Przemywaj twarz i okolice oka wodą nawet kilka razy dziennie – zmyjesz w ten sposób osadzające się na buzi pyłki i zabezpieczysz się przed wniknięciem alergenu do organizmu.

Praca zdalna dla alergika nie jest najprostsza. Może stać się łatwiejsza przy odrobinie wysiłku i systematyczności. Twoje oczy podziękują Ci za współpracę.

 

Źródła:

Podziel się ze znajomymi: